index

Nejčastější otázky a odpovědi / FAQ

Dochází při kolagenové terapii k opálení?

NE. Tato terapie je bez UV záření!

Jak se projevuje nedostatek kolagenu?

V mládí je naše kůže výborně zásobována živinami a vytváří dostatečné množství kolagenu a elastinu, a tak je kůže pevná, pružná a hydratovaná. Již po 20.- 25. roce života se snižuje zásobování pokožky živinami, zpomaluje látková přeměna a výrazně klesá tvorba kolagenu a elastinu v buňkách pojivové tkáně. Jelikož je kolagen hlavní „výplní“ pojivové tkáně a tvoří 70% hmotnosti kůže, jeho úbytek vede k jejímu ochabování. Kůže ztrácí pevnost, pružnost a hydrataci, zpomaluje se regenerace buněk, kůže je unavenější, bledší a nerovnoměrnější, objevují se první známky stárnutí a první vrásky, které se s přibývajícím věkem prohlubují. K tomu je nutno přičíst vlivy prostředí a osobní životní návyky.

Je kolagenová terapie vhodná pro každého?

Omlazovací ošetření je vhodné pro všechny typy pleti, zejména pro pleť suchou. Lidé trpící nějakým závažným chronickým onemocněním by se měli poradit se svým lékařem a terapie se nedoporučuje:

Může být kolagenová terapie používaná při onemcnění?

Tato terapie má velmi pozitivní vliv na akné a jiná kožní onemocnění, dále pak na bolesti kloubů a kostí. Může mít také terapeutický vliv na jedince, kteří trpí depresemi. Avšak hlavním posláním studia je kosmetická terapie.

Kdy uvidím výsledky?

Každá kůže reaguje odlišně. Záleží na věku, typu pleti a životním stylu jedince. Většinou je viditelné zlepšení kůže po 4 návštěvách. Nejlepších výsledků je však s určitostí dosaženo po 20 – 30 aplikacích. Hodně poničená pokožka potřebuje více času na regeneraci.

Jak mohu dosáhnout ještě lepších výsledků?

Pro maximální výsledky by měla být součástí kolagenové terapie vyvážená strava, dostatečný pitný režim a pravidelné cvičení. Celkový proces také pozitivně ovlivňuje omezení kouření a alkoholu. Používání jakýchkoliv kvalitních přípravků na pokožku pleti či těla pro vás budou jen přínosem. Kolagenové tablety i nápoje podpoří účinky zase zevnitř.

Jak musím připravit kůži před návštěvou collária?

Pro zajištění co nejlepších výsledků je třeba před návštěvou odstranit všechen make-up a důkladně očistit pokožku. Make-up totiž může omezit nebo blokovat účinnost. Žádná jiná příprava není potřeba.

Jsou tu nějaké nežádoucí účinky nebo kontraindikace?

Nebyly zaznamenány.

Mohu udělat nějaké chyby v průběhu kolagenové terapie?

V podstatě ne. Doporučené doby ošetření by neměly být překročeny a doporučená četnost návštěv by měla být dodržena pro dosažení požadovaných výsledků! Je důležité dodržet kontinuitu a terapii nepřerušovat!!!

 

FUNKCE COLLÁRIA

Proč právě kolagen

Přístroj Collarium Mon Amie Individuel

Účinky kolagenové terapie

Nejčastější otázky a odpovědi / FAQ

Ceník COLLARIUM